OŠ Visoka dobila status Eko-škole
Autor: Ksenija Perišić, 29. 5. 2015.

Učenici i djelatnici OŠ Visoka već godinama nastoje živjeti u „Eko – duhu“ te je službeni status Eko –škole samo još jedna potvrda da smo na pravom putu.

Dana 15. svibnja splitska OŠ Visoka priključila se XV. generaciji hrvatskih i svjetskih Eko-škola.

Međunarodne Eko-škole su program osmišljen za provedbu smjernica odgoja i obrazovanja za okoliš na razini čitavih škola, te jasno određuje i usmjerava način na koji se nastavni sadržaji o zaštiti okoliša, koji su dio redovnog nastavnog plana i programa, primjenjuju u svakodnevnom životu škole. Ovakav pristup pomaže učenicima shvatiti i osvijestiti kolika je važnost zaštite okoliša.

- Učenici i djelatnici OŠ Visoka već godinama nastoje živjeti u „Eko–duhu“ te je službeni status Eko–škole samo još jedna potvrda da smo na pravome putu. Ovim putem željeli bismo zahvaliti prvenstveno Udruzi Lijepa naša na pomoći u ostvarivanju službenog statusa kao i svim učenicima i učiteljima naše škole, na čelu s njihovim koordinatorima i ravnateljicom, koji su svojim trudom i zalaganjem pomogli u provođenju programa. Zahvaljujemo također i lokalnoj zajednici koja je od samog početka prepoznala naše potrebe i ideje te nas podržala u ovom naumu. U nadi da će naša škola iz godine u godinu biti sve više ekološka, a naši učenici izrasti u osviještene i odgovorne građane, veselimo se daljnjem radu i sudjelovanju kako u ovom tako i u sličnim projektima namijenjenima za zaštitu i očuvanje okoliša - kazala nam je ravnateljica OŠ Visoka, Natalija Radić.

Članak OBJAVLJEN NA PORTALU http://www.dalmacijanews.hr/ - LINK OVDJE