Foto-natječaj - "Uhvati kreativnost!"
Autor: Ksenija Perišić, 30. 9. 2009.

Delegacija Europske komisije u Republici Hrvatskoj raspisala je foto-natječaj za učenike osnovnih i srednjih škola pod nazivom 'Uhvati kreativnost!'. Natječaj je otvoren do 2. studenoga, a provodi se unutar Europske godine kreativnosti i inovativnosti 2009. pod motom 'Zamisli. Ostvari. Budi inovativan.'.

Delegacija je natječaj raspisala kako bi odgovorila na pitanje - u čemu se sve nalazi kreativnost? Teme radova mogu biti svestrane. Svejedno je da li je to način kako npr. radnici organiziraju gradilište, ljudi provode vrijeme, nečiji stil oblačenja, poslovna inovativnost, umjetnički pokušaj ili nešto potpuno drugačije – bitno je fotografirati kreativnost u stvarima ili događanjima u kojima ju sudionici natječaja nalaze.

Za natječaj je bitno da je fotografijom preneseno nešto kreativno i inspirativno, a manje je li fotografija uhvaćena mobitelom ili profesionalnim aparatom, s više ili manje otvorene blende, sa ili bez zooma ili obrađena na računalu. Odabrani radovi bit će izloženi u EU info centru, na web stranicama te na izložbama koje organizira Delegacija Europske komisije.

SLANJE RADOVA

Svaki sudionik natječaja može poslati od jedne do pet fotografija na zadanu temu. Ukoliko su rađene digitalnim foto aparatom, poslane fotografije moraju biti u JPG formatu i minimalne rezolucije 300 dpi, razvijene fotografije iz filma ili dijapozitiva, u boji ili crno-bijele. Sudionici uz fotografiju moraju navesti i podatke (ime i prezime, datum i godina rođenja, adresa, telefon; naziv fotografije, godinu nastajanja i kratki komentar o mjestu snimanja).

Radovi se šalju na adresu:
EU info centar

Trg žrtava fašizma 6
s naznakom 'za natječaj Uhvati kreativnost',
ili na adresu elektronske pošte: euinfocentar@euic.hr