Mi smo na redu!
Autor: Mara Marasović Dundić, 7. 10. 2011.

U srijedu, 5. listopada 2011. posjetili smo Radio Split kako bismo snimili emisiju o našoj školi. Naime, od početka ove školske godine ponovno se na Radio Splitu emitira emisija za djecu pod nazivom „Mi smo na redu“  koja  nas informira o splitskim školama. Ovog petka u 18.15 sati imate priliku poslušati učenike naše škole  a ukoliko iz nekog razloga propustite emisiju, možete je poslušati u nedjelju, 9. listopada u 11 sati.

Pri dolasku u zgradu Radio Splita ljubazno su nas dočekali gospodin Stipe Blažević i gospođa Vedrana Krstić-Ivanišević, urednica emisije. U ulozi voditelja emisije našli su se učenici 8. razreda – Marija Bikić (8.b) i Hrvoje Šarić (8.c) dok su na izradi emisije uz njih sudjelovali učenici: Martina Ljubičić (6.c), Marija Petričević (6.c), Danijela Jurić Kačunić (7.c), Petar Rafael Mustapić (8.b). Martina Selak (8.c), i Milani Medvidović (8.c). Pomoć učenicima u uređivanju emisije pružile su pedagoginja Mara Marasović i psihologinja Vesna Tudor Pavičić.

Nakon uspješno snimljene emisije razgledali smo prostorije Radija, obišli sva studija, posjetili fonoteku, no ono što nas se najviše dojmilo bio je posjet studiju Hrvatske  radiotelevizije gdje smo se na trenutak našli u  ulozi voditelja pod pravim reflektorima.

Našu emisiju, kao i emisije drugih škola, uskoro ćete moći poslušati i na internetu – na službenim stranicama Radio Splita, a svakog petka do kraja školske godine možete poslušati svoje vršnjake iz različitih splitskih škola.