« Rujan 2017 »

Kurikulum 2016./2017.

Plan i program škole 2016./2017.

Čokolino višebojac - Split

Najsportskiji grad na svitu, svoju je čokolinastu premijeru imao u četvrtak 16. listopada. Osnovna škola Visoka kao domaćin Čokolino višebojca obavila je vrlo temeljite pripreme koje su uključile i osmišljavanje himne za ovo natjecanje. Premijerna izvedba koju je s četrdesetak članova školskog zbora priredila profesorica glazbenog Helena Pelić razgalila je predstavnike Sportskih novosti i Podravke koji su odmah obećali Čokolino namaz kao slatku nagradu za trud.

Dječja srca dirnuo je Alen Nižetić s pjesmom Dalmacijo, moja ružo procvala, pa je cijelo gledalište pretvoreno u dječji zbor koji se nije "gasio" do kraja natjecanja.

Pjevalo se, skakalo, pljeskalo toliko glasno da su impresionirani atmosferom bili i sportski gosti - nogometaši Hajduka Mario Tičinović, Mirko Oremuš i Drago Gabrić, a naročito veteran hrvatskog nogometa Zvonimir Boban.

Ipak dali su punu podršku natjecateljima, pomagali im u potezanju užeta, dodavali lopte, pa čak s odabranim navijačima odmjerili snage u izvođenju penala. Ispalo je tako da mladi igrač Mosora koji se predstavio kao Mladen bolje izvodi kaznene udarce od nove Hajdukove uzdanice Drage Gabrića, a za nagradu mu je Maja Bulić koordinatorica promotivnih aktivnosti Podravke za Dalmaciju predala paket Čokolino proizvoda.

Slatke nagrade i pehare osvojili su Mija Radović, koja trenira taekwondo, ali je i izuzetna sprinterica, te Krešimir Luetić učenik šestog razreda koji je u pripetavanju nadmašio osmaša Tomu Radalja. Uz njih kofere za finalno natjecanje pakuje i Ana Karla Marasović autorica najboljeg rada na temu "svijet po tvom" koja je ustvrdila da svaki čovjek ima mogućnost, a time i obvezu učiniti ovaj svijet ljepšim, boljim i sjajnijim. Baš kao što čini i Čokolino višebojac koji u dječje živote unosi radost, potiče ih na bavljenje sportom i uči fer navijanju.

Članak pripremila: Marina Bekavac 7.c raz.

Slike s natjecanja fotkala Marija Jurić 8.c razred, a možete ih pogledati u foto - galeriji.