Razredna nastava
Posjet tvornici "Cemex"
Autor: Ksenija Perišić, 29. 9. 2010.

14.O9.2010. učenici 3.b razreda zajedno sa svojom učiteljicom Jadrankom Plašć posjetili su tvornicu za proizvodnju cementa "Cemex", koja se nalazi u Kaštel Sućurcu.

Kroz natjecanje i igru djeca su upoznala sam tijek proizvodnje i nastajanje cementa od praha do pakiranja u vreće. Guštali smo u vožnji vlakićem kroz tvornicu, razgledavanju radnih strojeva i teške mehanizacije koju Cemex koristi, ali i u oslikavanju zidova tvornice.

Kada smo došli sve je izgledalo veliko. Bacali smo se po livadi, a učiteljica je zazviždala i stali smo u red. Otišli smo na livadu igrati igru koja mislim da se zove "Rađenje betona". Malo smo pričekali i isplatilo se.....(Matej Medak, 3.b)

Meni je najbolje bilo kad su vatrogasci spuštali radnika. Dobro mi je bilo kad smo igrali igru "cement". Jedan gađa balonom a drugi ih kariolom vozi u kutiju... (Ivan M., 3.b).

Svoje dojmove učenici su izrazili kroz literarne radove.

CEMEX

To je najbolja firma koju poznajem. Tamo radi moja mama. Svako jutro ona se vozi prema velikim dimnjacima s crveno-plavim natpisom. Jedanput u godini mama povede i mene jer se organizira dan otvorenih vrata. Na velikoj zelenoj livadi bude puno ljudi i djece. Ove godine poveo sam sve prijatelje iz razreda. Bio sam sretan što su svi sa mnom došli. Pokazao sam im veliku vruću peć u kojoj se proizvodi tvrdi i kvalitetni cement. Žao mi je bilo šta im nisam mogao pokazati ured u kojem moja mama radi. Ured ima prilično puno kompjutera, a ja volim ured s visokom tehnologijom. Lijepo je kad ti mama radi u firmi koja ti se sviđa.

Alen Kotarac

CEMEX

Cemex je tvornica u kojoj se proizvodi cement. Oko nje je prije bilo sve zapušteno, a sada je posađena trava i sve se zeleni. Bila sam jednom tamo i vidjela sve to: velike sive silose, zelenu travu, veliki kamion koji prevozi vreće cementa. Dani otvorenih vrata omogućili su svoj djeci da vide tvornicu.

Antea Medvidović

Tvornica cementa

Kada smo došli u tvornicu malo smo razgledavali tvornicu, a onda je krenula zabava. U prvoj igri smo se natjecali s učenicima druge škole, a igra se zvala „Kako napraviti cement“. Mi smo pobijedili. Nakon toga išli smo na kratku vožnju vlakom. Kada je završila vožnja vlakom gladali smo vatrogasce kako se spuštaju sa zgrade. Poslije smo otišli na livadu i igrali se s balunima. Kada smo se umorili lagano smo krenuli doma.

Ivan Krolo