Noć muzeja u osam splitskih muzeja i galerija
Autor: Ksenija Perišić, 27. 1. 2012.

Ovogodišnja Noć muzeja u Splitu je DANAS od 18 sati do jedan sat poslije ponoći u osam muzeja i galerija, u Staroj gradskoj vijećnici, Dioklecijanovim podrumima i Kući slave splitskog športa.

Više informacija na OPŠIRNIJE.

Posjetitelji će besplatno moći razgledati Muzej grada Splita i Galeriju "Emanuel Vidović" te stalni postav i dvije izložbe - "Vid Morpurgo i njegovo doba" te izložbu Mile Skračić "Pogled u budućnost".

U Etnografskom muzeju, osim stalnog postava, pripremljene su izložbe "Lijepe i bogate. Škrinje iz Etnografskog muzeja Split" te "Kliški uskoci kroz odoru i naoružanje".

Malakološku zbirku obitelji Bakotić, izložbu "Tajne Jadrana", prezentacije "Ronjenje i more" te "Kukci su bili prvi" moći će se razgledati u Prirodoslovnome muzeju. U Galeriji umjetnina, među ostalim, bit će izložba Marije Paparelle-Legentil, a posjetitelji će moći pratiti rad umjetnika, razgovarati s njima i zabaviti se uz glazbu.

Arheološki muzej i Muzej hrvatskih arheoloških spomenika u bogati su program u Splitu ubacili i onaj u Solinu, a zainteresirani za umjetnost sa stručnim će vodičima moći obići arheološke lokalitete na koje će ih besplatno prevoziti autobusi iz Splita. I oni na repertoaru imaju izložbe, projekcije filmova, prezentacije projekata, promotivnu prodaju suvenira i muzejskih publikacija te fotografske izložbe i glazbeni program.

Oni koji to budu željeli - s kustosima Muzeja Ivana Meštrovića moći će razgovarati u Noći muzeja, a u vrtu Galerije "Meštrović" moći će se besplatno okrijepiti toplim napitkom.

Iste noći 15 istarskih slikara izlaže u Staroj gradskoj vijećnici, a u Dioklecijanovim podrumima bit će prikazan film "Dioklecijanovi podrumi" scenarista i redatelja Hrvoja Jelavića Šake. Vodstvo Kuće slave splitskog športa za tu je večer pozvalo poznate športaše (Petar Skansi, Dino Rađa, Deni Lušić, Tina Erceg) koji će posjetiteljima davati autograme i družiti se s njima pošto razgledaju stalni postav i eksponate Dina Rađe i Gorana Ivaniševića.

Noć muzeja organizira Hrvatsko muzejsko društvo uz potporu grada Splita, koji kao pokrovitelj i koordinator programskih aktivnosti pomaže u sudjelovanju svih gradskih muzeja i galerija.