Upis djece u 1. razred
Autor: Ksenija Perišić, 7. 2. 2020.

Prijava školskih obveznika vršit će se elektronskim putem na obrascu PRIJAVA za predupis (link na kraju ovog obrasca)
u vremenu od 10. do 20. veljače 2020.
Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole objavljenim na web stranici Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport Splitsko-dalmatinske županije i web stranicama osnovnih škola u Splitsko-dalmatinskoj županiji.
Školski obveznici su:
· djeca rođena od 1. travnja 2013. do 31. ožujka 2014.,
· djeca rođena od 1. travnja 2014. do 31. prosinca 2014. za koju roditelji, odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole,
· djeca kojima je za šk.god. 2019./2020. rješenjem, odgođen upis u prvi razred osnovne škole,
· djeca koja trebaju privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole.
Učenik se prijavljuje za upis u školu prema prebivalištu odnosno upisnom području škole (matična škola), gdje se obavlja provjera spremnosti djeteta za upis (testiranje i liječnički pregled) sukladno dogovoru sa roditeljem.
Ako se dijete želi iz opravdanog razloga upisati u školu kojoj ne pripada prema upisnom području (produženi boravak ili neki drugi razlog) u postupku prijave, prijavljuje obje škole s naznakom željene škole i razloga. Provjeru spremnosti obavlja u matičnoj školi, nakon čega se javlja željenoj školi radi dogovora.
Nakon obavljene prijave djeteta Upravnom odjelu, roditelj odnosno staratelj obavezno se treba javiti školi u vremenu od 2. do 9. ožujka 2020. god. radi dogovora o terminu testiranja djeteta.
Potrebna dokumentacija: OIB, potvrda o pohađanju programa predškole, kopija domovnice i rodnog lista (vrijede bez obzira na datum izdavanja), a u slučaju da roditelj iste nema, škola će ih pribaviti elektronskim putem.
Za odgodu upisa za šk.god 2020./2021. ne podnosi se zahtjev već je potrebno u prijavi online označiti: „najava za odgodu upisa“
Za prijevremeni upis roditelj odnosno staratelj osim prijave online, dostavlja osnovnoj školi i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove.
Za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred (djeca sa težim oštećenjem zdravlja), roditelj odnosno staratelj podnosi zahtjev Upravnom odjelu na priloženom Obrascu 6. Uz zahtjev prilaže i medicinsku dokumentaciju.
Za područje Grada Splita, zahtjev se upućuje na adresu:
Upravnom odjelu za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport SDŽ
Vukovarska 1
21000 Split
Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u prvi razred osnovne škole provodi se u osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema upisnom području u razdoblju od 31. ožujka do 15. lipnja 2020. Iznimno, ako se radi o djeci s već utvrđenim teškoćama u razvoju mogu pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja u vremenu od 1.veljače do 15. travnja.
Dodatne informacije u priloženom dokumentu