DAN RUŽIČASTIH MAJICA I U NAŠOJ ŠKOLI!
Autor: Mara Marasović Dundić, 18. 2. 2019.

Ovim putem prenosimo dopis Centra za edukaciju i prevenciju te pozivamo sve učenike i djelatnike naše škole na zajedničko obilježavanje ovog važnog dana.
Dan ružičastih majica najpoznatiji je program prevencije vršnjačkog nasilja u Hrvatskoj u kojem sudjeluje više od dva milijuna sudionika. 2017. godine od strane hrvatskog Sabora proglašen je kao Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja na prijedlog Centra za edukaciju i prevenciju nasilja.
Sudjelovati u njemu može apsolutno svatko. Ne moraš donirati novac, zvati telefone i slično. Obuci ružičasto. Sudjelovanje u obilježavanju Dana ružičastih majica mogu ostvariti i oni koji ne nose ružičastu majicu. Da, tako je! Što sve možeš učiniti da podržiš ovaj pokret i kažeš NE nasilju?
• nosi ružičastu majicu
• fotkaj se s našim natpisom u znak podrške uz hashtag #NasiljePrestajeOvdje
• napiši kratku pjesmicu
• podijeli s nama svoju priču
• postani volonter
• budi ljubazan i brižan
• ne budi ljut na nekoga jer biti ljut na nekoga je čisto
gubljenje vremena
• prijavi nasilje
• budi hrabar i reci NE nasilju
Djeca su vitalni dio zajednice i naša zadaća, ali i dužnost da im osiguramo sigurno i bezbrižno djetinjstvo. Pridruži se i ti i reci NE! Nasilje nije cool i ti to jako dobro znaš. Ne boj se biti iznimka među vršnjacima i ustati protiv nasilja. U tebi leži snaga i hrabrosti i te dvije divne vrline tjeraju te da pošalješ samo jednu poruku – NASILJE PRESTAJE OVDJE!