OŠ Lučac, OŠ Slatine i OŠ Visoka finalisti su natječaja projekta „BI-PI-TRI“
Autor: Mara Marasović Dundić, 16. 3. 2017.

Povjerenstvo za ocjenjivanje, koje u svom sastavu ima sedam dječjih vijećnika, na svojoj sjednici održanoj 16. ožujka 2017.g. temeljem provedenog sustava bodovanja, koje je opisano u natječajnoj dokumentaciji, utvrdilo je rang listu svih 13 prijavljenih projekata, a u finale natječajnog postupka idu sljedeća tri projekta (abecednim redom škola):

• „Platnene vrećice – suvenir s potpisom kulturne baštine Splita“iz OŠ Lučac;
  • „Pjat pun jubavi i zdravja“ iz OŠ Slatine;
  • „Ćakula sa splickon dicon“ – priručnik za dicu od splitske dice iz OŠ Visoka.

Na natječaj objavljen na web-stranici „Grad Split – prijatelj djece“ u zadanom roku (28. veljače 2017.g.) se  prijavilo 10 splitskih osnovnih škola s ukupno 13 projektnih prijedloga:

Sve pristigle prijave uspješno su prošle administrativnu provjeru koju je provelo Povjerenstvo za administrativnu provjeru na svojoj sjednici održanoj 8. ožujka 2017. godine.

Nastavak natječajnog postupka

Tri natjecatelja čije su poduzetničke ideje ocijenjene kao najbolje ulaze u drugu fazu natječaja kada svoju projektnu ideju trebaju u potpunosti razraditi, napraviti prototip svog proizvoda, financijski plan i drugo. Za taj posao će im biti osigurano do 1.000,00 kn za pokriće troškova. Osigurat će im se i susret s poduzetnikom koji će im dati korisne savjete za daljnju razradu ideje.

Pobjednik natječaja projekta „BI-PI-TRI“ bit će proglašen na idućoj sjednici Dječjeg gradskog vijeća koja će se održati početkom svibnja 2017. godine.

• „Platnene vrećice – suvenir s potpisom kulturne baštine Splita“iz OŠ Lučac;
  • „Pjat pun jubavi i zdravja“ iz OŠ Slatine;
  • „Ćakula sa splickon dicon“ – priručnik za dicu od splitske dice iz OŠ Visoka.

Nastavak natječajnog postupka