Bili smo s učenicima OŠ Visoka ...
Autor: Ksenija Perišić, 4. 1. 2021.

Učenici OŠ Visoka sa svojim kalendarom i profesoricom Zdenkom Biliškov

Izvor: Slobodna Dalmacija

Foto: Josko Šupić/Cropix

Kada su posljednjeg dana 2019. zapalili prskalice i zatvorili oči – zaželjeli su mnogi puno zdravlja, mira i radosti u predstojećih 365 dana. Toliko o neispunjenim željama! Ni zdravlja, ni mira, a ponajmanje radosti. Godina duplog broja 20 pokazala se očajnom, u svoj svojoj raskoši, dodajmo.

No, dosta je nevolje, ispunili smo normu za dobro desetljeće. Ovoga puta, prije nekoliko dana, točno u ponoć, 31. prosinca - želje su svima bile jednake. Neka "mini bube" nestane, zauvijek, za vijeke vjekova.

- Ostali smo bez ekskurzije – kaže nam Ivan Vuko (14), budući profesionalni vojnik.

- I bez "osmaškog" puta u Vukovar – dodaje vršnjak mu Borna Erkapić.

- Bez skijanja, bez putovanja, bez izlazaka – nadopunjuje crnu top listu Karla (13).

Dosta je bilo! Slažemo se s glagoljicoljupcima, ekipicom Osnovne škole "Visoka", dok sukladno epidemiološkim preporukama – ćakulamo propisno udaljeni i na otvorenom.

- Izlazak nam je kada moramo do dućana i natrag – kazuje nam Nikolina Jakelić, koja sa svojih 13 godina jako dobro zna kako će biti uspješna u onom što odluči raditi. Odlučila još nije, ali – glagoljica joj ide sjajno.

Vratimo se malo na tu glagoljicu, staro hrvatsko pismo, kojeg profesorica Zdenka Biliškov ne želi prepustiti zaboravu, pa iz generacije u generaciju prenosi znanje. Spojila je ekipa s Visoke ljubav prema tom starome pismu i sve svoje umjetničke talente – i u svijet su pustili kalendar za iduću – onu koja će biti super – godinu.

- Pred vama je kalendar za 2021., izrađen u znaku Hajduka i Torcide, jer 110. i 70. rođendan nisu male brojke – pojašnjava nam profesorica Biliškov.

CIJELI TEKS OBJAVLJEN U SLOBODNOJ DALMACIJI MOŽETE PROČITATI NA LINKU OVDJE