TJEDAN MATEMATIKE
Autor: Ksenija Perišić, 11. 12. 2017.

Dobro znanu "Večer matematike" smo ove školske godine pretvorili u "Tjedan matematike"!

Počeli smo 4.12.2017. sa Zlatnom večeri matematike održanom u Etnografskom muzeju u Splitu. Pridružili smo se događaju sa svojom radionicom pod nazivom "Matematikom do cilja!". Bilo je zabavno voditi posjetitelje kroz svoju radionicu, ali i šetati po muzeju rješavajući radionice učenika iz drugih škola!
6.12.2017. smo aktivno sudjelovali u "Večeri matematike" u našoj školi. Interes je bio velik kao i svake godine! Zadovoljni smo ovim danom! Jutro smo započeli darovima od Svetog Nikole, a dan završili zabavnim i edukativnim matematičkim natjecanjem!

7.12.2017. su sedmaši i osmaši naše škole posjetili PMF gdje je SMD u suradnji sa djelatnicima fakulteta organizirao Večer matematike. Očekivali smo mnogo toga, a dobili smo još i više! Istraživali smo labirinte hodnika po fakultetu. Prvo smo bili istraživači, pa kriminalci, pa policajci! Niz zanimljivih, neobičnih zadataka!
A sljedeće godine?  Vidjet ćemo...
Učiteljica Marica Brzica

Večer matematike u školi