Projekt nabave udžbenika i radnih materijala za učenike prvih razreda
Autor: Mara Marasović Dundić, 28. 8. 2017.

Temeljem Odluke Županijske skupštine, održane 31. srpnja 2017. godine, svim učenicima prvih razreda na području Splitsko-dalmatinske županije (uključujući Osnovne škole iz Makarske i Splita) osigurat će se sredstva za nabavku udžbenika i radnih bilježnica (udžbenički komplet).

Navedenom odlukom također će se osigurati sredstva za nabavku udžbenika i osnovnoškolcima, učenicima svih razreda osnovne škole, koji su prema rješenju Centra za socijalnu skrb djeca bez oba roditelja i djeca roditelja (oba) kojima je oduzeto pravo na svakodnevnu skrb.

Splitsko-dalmatinska županija će rebalansom Proračuna (rujan 2017.) osigurati sredstva za navedenu namjenu te ih, temeljem izračuna, doznačiti školama koje će vršiti isplatu roditeljima/skrbnicima prema ispunjenim Zahtjevima i priloženoj kopiji kartice sa čitko vidljivim brojem tekućeg ili žiro-računa.

NAPOMENA: Zahtjeve će roditelji moći preuzeti prvi dan nastave kod razrednih učiteljica. Molimo roditelje da sa sobom donesu preslik bankovne kartice tekućeg ili žiro računa.