« Listopad 2017 »

Idemo na državno!
Autor: Mara Marasović, 26. 2. 2017.

Tijekom protekloga vikenda u Splitu se održalo međužupanijsko natjecanje iz debate kojega provode Agencija za odgoj i obrazovanje, Hrvatsko debatno društvo i Županijsko povjerenstvo za provedbu natjecanja.

Tri učenice osmih razreda naše škole, Ivana Kaćunić, Stella Maglić i Ana Vrkić, osvojile su visoko drugo mjesto te su time stekle pravo sudjelovanja na državnom natjecanju koje će se u svibnju održati u Rijeci! I ne samo to – Ana i Ivana su zauzele četvrto i peto mjesto najboljih govornika na listi od 66 učenika!

Na natjecanju su se nadmetale 22 debatne ekipe iz 17 osnovnih škola, od čega je 19 ekipa iz 15 splitskih osnovnih škola, a pridružile su im se škole iz Knina i Makarske. Učenici OŠ Manuš su zauzeli prvo mjesto dok su treće mjesto osvojili učenici OŠ Trstenik.

Učenici su tijekom natjecanja debatirali na teze „ Potrebno je uvesti minimalnu kvotu za žene u Hrvatskom saboru“, „U škole je potrebno uvesti školske uniforme“ te „Treba uvesti zabranu za reality show“.

Odgoj učenika u smjeru kritičkog promatranja svijeta i kvalitetnijeg sudjelovanja u društvenom i građanskom životu su upravo one vještine koje kod učenika možemo razviti vježbanjem debate, javnog govorenja, argumentiranja i aktivnog slušanja, te im na taj način pomoći da se razviju u kompletnu osobu koja ima navedene kvalitete.

Upravo zbog toga još jednom od srca čestitamo svim sudionicima ovog interesantnog formata natjecanja a najveće čestitke ipak idu debatnom timu naše škole pod nazivom „FEBJLUS“!
Bravo cure!